Sejf do gabinetu

Wrażliwe dane na temat przedsiębiorstwa, ważne dokumenty, czy poufne informacje i nośniki powinny być szczególnie chronione w każdej firmie. Gabinet jest miejscem, w którym najczęściej przechowuje się cenne przedmioty. Dokumenty dotyczące ważnych płatności, dane kontrahentów, klientów, umowy, czy inne poufne informacje o firmie.

Jeżeli przedsiębiorca chce, aby wszystkie te dane były skutecznie chronione, powinien zastanowić się nad kupnem sejfu. Tego typu przedmiot pozwoli uzyskać gwarancję skutecznej ochrony wartościowego mienia, a także pozwala zwiększyć daną sumę ubezpieczenia majątku.

Jak wybrać sejf do gabinetu?

Istnieją trzy główne typy sejfów: ścienne, meblowe oraz wolnostojące, jednak najczęściej wybieranym typem sejfów do biur są modele meblowe. To pojemniki, które montuje się w szafkach, dzięki temu są ukryte przed wzrokiem niepożądanych osób np. w szafce, czy biurku. Dobrym wyborem jest klasa od S2 do 1. Jest to wartość, która odpowiada za wartość planowanej zawartości. Do takich sejfów można też wybrać rodzaj zamków oraz różnorodne wyposażenie – dzięki temu zawartość sejfu może być lepiej chroniona.

Bardzo ważną kwestią są także gabaryty sejfu. Jeżeli przedsiębiorca planuje chować w nim gotówkę, lepiej będzie kupić mniejszy model, który można w łatwy sposób ukryć. Natomiast w sytuacji, gdy planowane jest przechowywanie również różnych dokumentów, nośników, danych kontrahentów przyda się większy model sejfu. Wybierając dany przedmiot do gabinetu, warto zwrócić uwagę na to, aby był odporny na działanie wysokich temperatur. To bardzo istotne, gdyż w momencie, w którym doszłoby do zaprószenia ognia, a w konsekwencji do pożaru, wnętrze sejfu będzie skutecznie chronione przed płomieniami. Kolejną ważą kwestią jest to, aby sejf został zakupiony u sprawdzonych oraz rekomendowanych producentów np. https://sejfexpert.pl/sejfy-gabinetowe.

zamek szyfrowy mechaniczny

Zamek do zadań specjalnych

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest zamek kluczowy. Jednak producenci sejfów oferują możliwość zamiany zamka na etapie produkcji. Dobrym rozwiązaniem jest zamek szyfrowy mechaniczny. Charakteryzuje się dużą precyzyjnością, przy czym trzeba poświęcić czas, aby nauczyć się jego obsługi. Tego typu zamek wymaga na początku cierpliwości oraz wprawy. Innym rozwiązaniem jest typ elektroniczny. Jest to rodzaj zamków, który w przypadku braku zasilania, ma możliwość zasilania bateryjnego. Zamki wyposażone zostały w kontrolki, które informują o aktualnym stanie baterii. Dodatkowo posiadają opcję podłączenia zasilania do specjalnych wtyków przy klawiaturze lub możliwość wymiany baterii od zewnątrz. Tego typu rozwiązanie posiadają sejfy atestowane oraz bezklasowe, dzięki czemu podczas braku zasilania, nie ma żadnego problemu, aby skutecznie otworzyć sejf.

Wybór skutecznej ochrony

Przedsiębiorca nie musi wcale ograniczać się do modeli meblowych, wręcz przeciwnie. Rynek oferuje wiele skutecznych sejfów, które skutecznie spełnią swoje zadanie. Dostępne są również takie, które przeznaczone zostały tylko do przechowywania najbardziej wartościowego mienia – ciężkie sejfy. Przy wyborze odpowiedniego modelu nie powinno się kierować ceną, ale przekonaniem, że najlepszy sejf to solidny przedmiot, który nie tylko zabezpiecza przed kradzieżą wartościowych przedmiotów, ale taki, który zwiększa również dostępną sumę ubezpieczenia majątku. Jeżeli chodzi o kwestię wyboru sejfu atestowanego lub sejfu bezklasowego, nie powinno być żadnych wątpliwości. Przede wszystkim tego typu przedmiot powinien spełniać restrykcyjne normy niezależnych, europejskich instytucji np. VdS. Dzięki temu daje gwarancję skuteczności oraz jakości przedmiotu. Sejfy bezklasowe również zapewnią solidność, jednak tego typu modele będą lepszym rozwiązaniem w domu niż gabinecie – gdzie priorytetem jest ochrona wrażliwych danych oraz wartościowego mienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here