Jak szukać pracy w Warszawie

Warszawa jest jednym z największych polskich miast, tak więc teoretycznie powinno być łatwo o znalezienie w niej jakiejś pracy. Teoretyczne założenia bywają jednak zdradliwe. Ten, kto rozpoczął już szukanie pracy w Warszawie, na pewno zdążył się już o tym przekonać. Niestety ale rozwój pandemii doprowadził do tego, że wiele stanowisk na dobre zniknęło z rynku, gdyż mnóstwo firm musiało ogłosić swoje bankructwo i idący za nim upadek. Pracy jest teraz znacznie mniej niż wcześniej. Jak więc szukać jej w stolicy, by mimo wszystko jakoś ją znaleźć?

Pandemia dotknęła cały nasz kraj. Można więc powiedzieć, że osoby mieszkające na co dzień w Warszawie i tak wygrały los na loterii, bo i tak są w lepszym położeniu od osób, które szukają pracy w dużo mniejszych miastach, dających znacznie mniejsze możliwości. Bezrobocie w stolicy naszego kraju prezentuje się na o wiele niższym poziomie niż w innych częściach Polski. Podczas gdy wskaźnik bezrobocia w całej Polsce osiąga wartość sześciu i pół procent, tak w samej Warszawie nie przekracza on nawet dwóch procent. Co prawda przed pandemią był on jeszcze niższy, ale aktualna sytuacja i tak nie jest najgorsza, dlatego można być z niej względnie zadowolonym. A nawet jeśli nie znajdzie się pracy bezpośrednio w samej Warszawie, zawsze można poszukać jej w graniczących z Warszawą miastach czy mniej znanych dzielnicach, które też przecież oferują pewne stanowiska pracy (głównie chodzi tu o magazyny i fabryki zatrudniające pracowników fizycznych).

Zobacz też: https://zyciesokolowa.pl/pl/636_materialy-partnera/8621_rynek-pracy-w-warszawie—rosnie-zapotrzebowanie-na-specjalistow.html

Gdzie szukać ofert pracy w Warszawie?

Czy przeznaczać czas na codzienne przeglądanie gazet porannych, czy jednak w dobie Internetu nie ma to sensu? Sens ma, ale raczej niewielki. Wszystkie te oferty, którym jakimś cudem uda się przedostać do gazet, zostaną równocześnie opublikowane na wielu portalach internetowych, a wraz z nimi na te portale trafią liczne dodatkowe ogłoszenia. Po co więc dokładać sobie roboty? Zamiast przeglądać ogłoszenia w kilku różnych miejscach, lepiej po prostu wyszukać sobie najpopularniejszą stronę z tego typu ogłoszeniami i to właśnie jej się trzymać, odświeżając ją sobie przynajmniej kilkukrotnie w ciągu dnia. Dobry pomysłem będzie też na pewno wyznaczenie własnych kryteriów wyszukiwania. Można zaznaczyć, w jakiej branży chce się działać albo ile chce się zarabiać czy np. w jakiej dzielnicy zamierza się pracować. Później generowane ogłoszenia trzeba po prostu przeglądać i na bieżąco na nie odpisywać. Do każdej swojej odpowiedzi warto dołączać CV i list motywacyjny. Te dwa elementy zawsze zwiększą szansę na otrzymanie zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną.

A ile można zarobić w Warszawie? Stawki są naprawdę różne, bo zależą one oczywiście od tego, jaki zawód się wykonuje oraz jakie ma się w nim doświadczenie i przez jaką firmę będzie się zatrudnionym. Ogólnie rzecz biorąc warszawskie pensje zawsze są jednak minimalnie wyższe od tych wyciąganych w innych polskich miastach. Wynika to po prostu z tego, że życie w Warszawie jest dużo droższe, z czego pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here