www.pixabay.com

Nowoczesne sortownie przesyłek

Nowoczesne sortownie przesyłek

Oprócz klasycznych magazynów w logistyce dystrybucji Logistyka dystrybucji a infrastruktura logistyczna możemy spotkać inne jeszcze rozwiązania w obszarze dystrybucji czy kompletowania. Odrębnym rodzajem są sortownie.

Sortownia jest budowana i wykorzystywana głównie przez firmy kurierskie. Systemy transportu wewnątrzmagazynowego Co oznacza efektywna intralogistyka? mają za zadanie nie tyle skompletować zamówienie, co w jak najkrótszym czasie posegregować produkty. W przypadku poczty czy usług kurierskich sortownia skanuje listy oraz paczki oraz zczytuje ich adresy celem sprawnego rozesłania do odbiorców przesyłek.

Różne firmy stosują różnego rodzaju rozwiązania nie tylko w sensie technologicznym, ale oprogramowania oraz systemów, które szybko zidentyfikują daną przesyłkę dokąd została nadana.

W Polsce firma In Post ma już 10 takich sortowni (patrz: VIDEO). Firma chwali się, że wskaźnik procentowy liczby doręczanych przesyłem na czas wynosi prawie 98%.

Sortownie są dużym usprawnieniem, jednak nie wszystkom w firmach kurierskich wygląda tak kolorowo. Takie nowoczesne rozwiązania logistyczne, jak sortownie niestety nie rozwiążą wszystkich problemów firm kurierskich.

Minusy działalności firm kurierskich w Polsce

Do mankamentów działania firm kurierskich należą:

  • uszkodzone paczki
  • naruszone opakowanie
  • kradzież produktu
  • niemiła obsługa kuriera, któremu wiecznie się śpieszy, gdyż jest roliczany z ilości doręczonych paczek
  • poszukiwanie kuriera po całym mieście, gdyż nigdy nie wiadomo, o której dotrze do nas z paczką.

Nowoczesna sortownia firmy IN POST

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here