transport mebli

Zapewne wielu z nas zdaje sobie sprawę, jak trudnym i dużym przedsięwzięciem jest przeprowadzka. Wśród wielu kłopotów logistycznych bardzo często na pierwszy plan wysuwają się problemy związane z transportem mebli. Trudność ta pojawia się także podczas przewozu nowych elementów z miejsca zakupu. Wbrew pozorom meble wymagają szczególnej troski oraz ostrożności. Komu warto zlecić ich logistykę i transport? Jak je zabezpieczyć? Z naszymi poradami przewóz mebli będzie przysłowiową bułką z masłem.

Komu zlecić transport mebli? Na co zwrócić uwagę?

Transport mebli, zwłaszcza dużych i masywnych, bardzo często jest niemożliwy własnym samochodem osobowym. Mogą one nie tylko nie zmieścić się do pojazdu, ale i uszkodzić się podczas przewozu. Warto zatrudnić specjalistów, ponieważ transport mebli z firmą Fracht bądź innymi profesjonalistami będzie bezpieczny i szybki. Wybierając przedsiębiorstwo, które zajmie się przewozem danych elementów, warto zwrócić uwagę na aspekty takie jak:

  • ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Przewoźnika, które jest obowiązkowe dla wszystkich firm powiązanych z transportem,
  • wykorzystywane pojazdy, narzędzia, sprzęty i zabezpieczenia,
  • zakres świadczonych usług,
  • profesjonalne podejście do klienta,
  • terminowość i rzetelność,
  • referencje,
  • atrakcyjne ceny.

Niektóre osoby decydują się także na przewóz mebli za pośrednictwem firmy kurierskiej, jednak tego typu transport obarczony jest większym ryzykiem.

Co obejmuje logistyka mebli?

Logistyka oraz przewóz mebli to zazębiające się pojęcia – transport wchodzi w zakres logistyki. Czym więc zajmują się firmy związane z tą branżą? Bardzo często działają one w zakresie transportu mebli zmontowanych, jak i zdemontowanych na dystansie wskazanym przez klienta, np. podczas przeprowadzki. Możliwy jest przewóz wszelkiego rodzaju elementów – drewnianych, z płyty, tapicerowanych. Świadczone są także usługi załadunku oraz rozładunku, jak i wniesienia i ustawienia poszczególnych mebli we wskazanych miejscach. Warto zaznaczyć, że firmy transportowe dodatkowo mogą świadczyć usługi związane z awizowaniem rozładunków w meblowych sklepach oraz transportem płyt meblowych. W niektórych przypadkach wykonywany jest także transport instrumentów. W logistyce mebli bardzo ważna jest terminowość, dlatego niezwykle istotne są planowanie i koordynacja poszczególnych przejazdów.

Jak przygotować meble do transportu?

Na właścicielu mebli nie ciąży wiele obowiązków, związanych z przygotowaniem poszczególnych elementów do przewozu. Musi on jedynie opróżnić wszystkie półki, szafki i schowki, tak aby mebel był lżejszy i poręczniejszy. Dodatkowo, dzięki temu unika się przemieszczania się wewnątrz zawartości, która w czasie transportu mogłaby uszkodzić się lub wypaść. Należy także zabezpieczyć przed otwieraniem się szufladki oraz drzwiczki np. za pomocą taśmy. Można również osłonić papierem narożniki praz krawędzie mebli. Ich spody dobrze jest zabezpieczyć folią, ponieważ podczas załadunku i wyładunku mogą zostać ustawione na wilgotnej powierzchni. Trzeba także podkreślić, że profesjonalne firmy transportowe, takie jak np. Fracht, mają szereg sposobów na zabezpieczenie mebli podczas przewozu. Do najpopularniejszych należą: pasy, maty meblowe, folie bąbelkowe oraz stretchowe, a także kufry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here