aplikacja urlopowa

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż przyjąć i zatwierdzić lub odrzucić wniosek urlopowy. Wszystko jednak zależy od perspektywy. W dużych firmach, o rozbudowanej strukturze, a tym bardziej zatrudniających w modelu zdalnym, tak prozaiczne zadanie może nadmiernie obciążać managerów. Dlatego międzynarodowe korporacje już dawno przeszły na dużo wygodniejsze aplikacje urlopowe, tym samym praktycznie eliminując obieg papierowych wniosków. Dlaczego warto pójść w ich ślady? To już wyjaśniamy w naszym artykule.

W czym pomoże Ci aplikacja urlopowa?

Podstawowym celem wdrożenia aplikacji urlopowej w firmie jest skończenie z męczącym i czasochłonnym zarządzaniem papierowymi wnioskami urlopowymi. O ile w małych firmach ma to jeszcze sens, o tyle przy kilkunastu, kilkudziesięciu, a tym bardziej kilkuset pracownikach staje się to olbrzymim problemem – przede wszystkim dla osób odpowiedzialnych za udzielanie i rozliczanie urlopów.

Dzięki aplikacji przeniesiesz wszystkie sprawy urlopowe do sieci wewnętrznej. Twoi pracownicy będą mogli wysyłać wnioski w formie cyfrowej bezpośrednio do przełożonych, a po zatwierdzeniu wniosek trafi do kadr, natomiast termin urlopu pracownika zostanie odnotowany w firmowym Intranecie.

Jakie korzyści przynosi aplikacja urlopowa?

Najważniejszą korzyścią jest oszczędność czasu i odciążenie managerów, którzy dziś są bezpośrednio angażowani nie tylko w opiniowanie wniosków urlopowych, ale również układanie kalendarza urlopów w taki sposób, aby w firmie nie wystąpiły braki kadrowe.

Skorzystają na tym również kadry, które zyskają narzędzie do szybkiego i bezbłędnego naliczania pracownikom dni urlopowych oraz rozliczania tych, które nie zostały wykorzystane.

Inne korzyści wynikające z wdrożenia aplikacji urlopowej w przedsiębiorstwie to m.in.:

  • wyeliminowanie ryzyka wybierania urlopu przez pracowników, którym on nie przysługuje (pełna kontrola nad wymiarem urlopu),
  • bardzo łatwe i szybkie wysyłanie wniosków o urlop na żądanie czy urlop okolicznościowy,
  • możliwość wczesnego reagowania na sytuację, w której pracownik wciąż ma dużo zaległego urlopu (z poziomu aplikacji można go zmotywować do wybrania niewykorzystanych dni),
  • każdy urlop jest natychmiast widoczny dla pozostałych pracowników, dzięki czemu terminy nie będą się pokrywać.

Czy aplikacja urlopowa sprawdzi się także w Twojej firmie? Odpowiedź znajdziesz na stronie https://www.bluecolibriapp.com/pl/strona-glowna.

Blue Colibri App, czyli coś więcej niż aplikacja urlopowa

Słusznie zastanawiasz się, czy jest sens inwestować w aplikację, którą można wykorzystać wyłącznie do zarządzania sprawami urlopowymi. Co jednak powiesz na takie narzędzie, które rozwiąże znacznie więcej problemów w Twoim przedsiębiorstwie?

Aplikacja korporacyjna Blue Colibri App to komplementarne narzędzie usprawniające komunikację wewnętrzną w organizacji. Oferuje mnóstwo funkcji przydatnych w każdej korporacji czy firmie z sektora MŚP.

Z poziomu aplikacji możesz m.in. wysyłać pracownikom powiadomienia prosto na ich urządzenia mobilne, tworzyć ankiety pracownicze i zbierać feedback, udostępniać dokumenty w formie cyfrowej, delegować zadania i kontrolować ich realizację. To nic innego jak mobilny Intranet, który bardzo ułatwia zarządzanie kadrami.

Aplikację Blue Colibri App możesz przetestować w Twojej organizacji zupełnie za darmo – szczegóły sprawdź na stronie https://www.bluecolibriapp.com/pl/strona-glowna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here