intranet firmowy

Intranet firmowy jeszcze do niedawna był kojarzony z narzędziem zarezerwowanym dla wielkich korporacji. Dziś coraz chętniej korzystają z niego także średnie firmy, co ma ścisły związek z upowszechnieniem się pracy zdalnej. Gdy nie mamy pracowników zawsze pod ręką, to w naturalny sposób zmniejsza się zakres kontroli nad ich poczynaniami, co w konsekwencji może zaburzać komunikację wewnętrzną. W naszym artykule omawiamy 5 pozytywnych i bardzo istotnych dla większości pracodawców zmian, jakie przyniesie wdrożenie intranetu firmowego w organizacji.

Przestaną ginąć dokumenty

Jedną z kluczowych funkcji i jednocześnie zalet intranetu firmowego jest udostępnianie dokumentów w formie cyfrowej. Można go wykorzystać, jako wielką wewnętrzną bazę wszelkiej dokumentacji. Jest to z jednej strony świetny sposób na oszczędności (koniec z ciągłym drukowaniem wniosków, faktur etc.), a z drugiej rozwiązanie problemu ginącej dokumentacji przekazywanej pracownikom w formie fizycznej lub jako załącznik do maila.

Pracownicy w „cudowny” sposób przestaną zasłaniać się niewiedzą

Ironizujemy, natomiast faktem jest, że wielu pracowników znalazło sobie wygodną wymówkę na uzasadnianie popełnianych błędów czy niewykonywania poleceń. Po prostu twierdzą, że niczego nie dostali, że coś musiało zaginąć, że źle zrozumieli, że mail na pewno wpadł do SPAM-u etc. Takie tłumaczenia są trudne do podważenia oraz bardzo irytujące dla przełożonych.

Jeśli podobne sytuacje nagminnie zdarzają się w Twojej firmie, to znak, że powinieneś zainwestować w intranet firmowy. Ta platforma komunikacji praktycznie wyklucza ryzyko nieprecyzyjnego czy nieskutecznego delegowania zadań, ponieważ polecenia są kierowane bezpośrednio do zainteresowanych osób, które muszą potwierdzić ich otrzymanie.

Poprawi się wydajność pracy

Jest to bezpośredni efekt lepszej kontroli nad poczynaniami pracowników. O wiele trudniej jest zbagatelizować polecenie wydane przez przełożonego, które wyświetla się w intranecie, a w dodatku czas na jego wykonanie został ściśle określony. Platforma będzie również wysyłać pracownikowi przypomnienia o zbliżającym się terminie zakończenia zadania.

Taka forma „nacisku” jest bardzo skuteczna, a przy tym ułatwia organizowanie sobie pracy. Będzie to mieć szczególnie pozytywny wpływ na wydajność osób odpowiedzialnych za wykonywanie różnych zadań w firmie oraz pracujących zdalnie.

Będziesz odbierać mniej telefonów od pracowników

Mamy na myśli te szczególnie denerwujące telefony, które wytrącają Cię z rytmu pracy, a tak naprawdę w ogóle nie powinny się zdarzyć. Gdy pracownicy regularnie dzwonią do Ciebie z prośbą o namiary na np. księgowość czy przesłanie jakiegoś dokumentu, to wiesz już, że czas najwyższy zainwestować w intranet firmowy. Wdrożenie tego narzędzia nie jest wcale ani trudne, ani kosztowne. Sprawdź rozwiązanie wprowadzone na polski rynek przez Blue Colibri, z którego już korzystają setki firm – https://bluecolibriapp.pl/.

Poprawi się atmosfera w zespole

Intranet eliminuje problemy komunikacyjne, które zawsze są głównym powodem nieprozumień oraz konfliktów w zespole. W dodatku możesz wykorzystać tę platformę do zbierania feedbacku od pracowników i na podstawie tych informacji wprowadzać oczekiwane przez zespół zmiany w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa.

Intranet firmowy jest więc narzędziem, które zdecydowanie można polecić każdej organizacji zatrudniającej wielu pracowników, a już na pewno w formule zdalnej. Więcej o korzyściach z wdrożenia intranetu przeczytasz w artykułach na stronie: https://bluecolibriapp.pl/blog/category/blog-polski/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here