Praca na produkcji we Wrocławiu

Wystarczy przejrzeć aktualne ogłoszenia na popularnych serwisach internetowych, aby przekonać się, jak duże jest zapotrzebowanie na pracowników produkcyjnych. We Wrocławiu poszukują ich zarówno duże, jak i rodzinne firmy. Łączy je to, że mają poważne trudności z obsadzeniem wolnych stanowisk, dlatego coraz częściej decydują się skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej (https://crewforyou.pl/agencja-pracy-we-wroclawiu-jak-wybrac-te-najlepsza/). Jesteś zainteresowany podjęciem pracy na produkcji we Wrocławiu? Sprawdź, co warto o niej wiedzieć i przekonaj się, czy to dobra opcja dla Ciebie.

Na czym polega praca na produkcji?

Charakter tej pracy jest ściśle uzależniony od konkretnego stanowiska oraz branży, w jakiej działa pracodawca. Można jednak ogólnie napisać, że pracownik produkcyjny odpowiada za wykonywanie produktów oferowanych przez firmę. Może to być zarówno żywność, jak i części samochodowe, zabawki czy układy elektroniczne. Pracownik ma oczywiście zapewnione niezbędne narzędzia oraz nierzadko maszyny składające się na linię produkcyjną.

Do podstawowych obowiązków pracownika produkcji należy:

 • realizowanie planów produkcyjnych (czyli np. wyprodukowanie określonej przez pracodawcę liczby produktów),
 • dbanie o porządek na stanowisku pracy,
 • przynoszenie i odnoszenie na miejsce materiałów potrzebnych do produkcji,
 • bieżące kontrolowanie jakości,
 • obsługa maszyn i ewentualnie ich konserwacja (np. obrabiarki, o ile pracownik posiada kwalifikacje do jej obsługi),
 • etykietowanie i pakowanie produktów oraz przygotowywanie ich do wysyłki,
 • zgłaszanie problemów w działaniu linii produkcyjnej.

Choć praca na produkcji kojarzy się z czymś niewymagającym specjalnych kwalifikacji, to warto wiedzieć, że pracodawcy często poszukują osób mogących zająć się bardziej odpowiedzialnymi zadaniami, niż tylko składanie elementów czy obsługa prostej maszyny. Do pracy na produkcji poszukiwani są m.in. operatorzy skomplikowanych maszyn, kontrolerzy jakości czy technolodzy, który mają największe szanse na szybki awans zawodowy.

Dla kogo jest ta praca?

Praca na produkcji przede wszystkim wymaga dobrej sprawności manualnej. Nie ma co ukrywać, że jest to praca mocno obciążająca fizycznie – pracownicy muszą np. we własnym zakresie przenosić ciężkie półprodukty, narzędzia, nawijać zwoje blachy czy dźwigać ciężkie elementy stalowe.

Nie jest natomiast prawdą, że do pracy na produkcji poszukiwani są jedynie mężczyźni. Wiele firm wręcz preferuje kobiety z uwagi na ich dokładność oraz specyfikę produktu, który wymaga dobrej precyzji montażu.

Zalety i wady pracy na produkcji

Do podstawowych zalet pracy na stanowisku produkcyjnym zaliczymy:

 • możliwość podjęcia pracy nawet przez osoby bez doświadczenia i szczególnych kwalifikacji zawodowych,
 • całkiem niezłe zarobki, zwłaszcza wtedy, gdy pracownik nie ma problemu z braniem nadgodzin czy przychodzeniem do pracy w weekend,
 • po nabyciu wprawy praca nie jest skomplikowana i wykonuje się ją niemal mechanicznie,
 • bardzo duża liczba ofert pracy w różnych zakładach, dzięki czemu pracownik regularnie zmieniający miejsce zatrudnienia może zdobyć szereg cennych umiejętności i zebrać doświadczenie.

Nie brakuje jednak także wad pracy na produkcji:

 • jest to praca zmianowa, co nie każdemu będzie odpowiadać,
 • aby dobrze zarobić trzeba brać nadgodziny, a nierzadko też przyjść na zmianę weekendową,
 • praca na produkcji jest bardzo wymagająca fizycznie.

Gdzie szukać pracy na produkcji we Wrocławiu?

Najszybszym i w praktyce najwygodniejszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z lokalną agencją pracy tymczasowej. Rekomendujemy to zwłaszcza w sytuacji, gdy brakuje Ci doświadczenia i nie masz szczególnie pożądanych przez pracodawców kwalifikacji zawodowych.

Agencja zatrudnienia daje poczucie bezpieczeństwa, ponieważ gwarantuje znalezienie zajęcia zgodnego z Twoimi umiejętnościami, regularną wypłatę wynagrodzenia oraz zaopiekowanie się wszystkimi sprawami socjalnymi i ubezpieczeniowymi. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy jesteś cudzoziemcem – wówczas agencja zajmie się także legalizacją Twojej pracy.

Dużo atrakcyjnych ofert pracy przy produkcji znajdziesz w agencji rekrutacyjnej Crew For You. Skontaktuj się z nią i sprawdź, kiedy możesz zacząć. Agencja regularnie poszukuje również magazynierów czy operatorów wózków widłowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here